Hermetel Oy

Käyntiosoite
Ollostentie 46
16300 ORIMATTILA
Postiosoite
PL 29
16301 ORIMATTILA
Puhelin 03-887 470
Faksi 03-887 4710
Internetsivuthttp://www.hermetel.com
Sähköpostietunimi.sukunimi@hermetel.com
Y-tunnus 0665557-7
Toimiala

Kylmähuoneita, kylmiöitä

Kuvaus

Hermetel Oy on perustettu vuonna 1987. Yritys toimii omissa tehdaskiinteistössään joiden yhteispinta-ala on noin 6500 m². Tehdasrakennuksia on meillä kolme. Ne pystyvät tuottamaan asiakkaille toiminnallisesti ja laadullisesti erinomaisia kylmäalan tuotteita, sekä erilaisia puhdastiloja asiakkaiden tarpeisiin. Tuotevalikoimaamme kuuluu myös metallin alihankintaa, kuten ohutlevy- ja putkirakenteet, erikoistuotteet, kalanjalostuskoneet ja niihin liittyvät laitteet.


Yhteyshenkilöt

Toimitusjohtaja
Hannu Salo
(03) 887 4737
+358 50 576 0062
hannu.salo@hermetel.com
Elementti- tuoteryhmäjohtaja
Juha Ritala
(03) 8874 720
+358 400 310 672
juha.ritala@hermetel.com
Metalli- tuoteryhmäjohtaja
Kari Laakso
+358 400 191 808 kari.laakso@hermetel.com
Myyntipäällikkö / Elementti- tuoteryhmä
Antti Hyvönen
(03) 8874 721
+358 40 524 5491
antti.hyvonen@hermetel.com
Projektimyyjä / Elementtituoteryhmä
Ari Härkönen
(03) 8874 717
+358 44 972 5927
ari.harkonen@hermetel.com
Mortem-Tuotteet / Elementtituoteryhmä
Niko Ritala
+358 400 595 078 niko.ritala@hermetel.com
Projektisuunnittelija
Markku Nevanoja
(03) 8874 732
+358 40 550 9208
markku.nevanoja@hermetel.com
Projektisuunnittelija
Mika Nihtilä
(03) 8874 742
+358 40 558 1275
mika.nihtila@hermetel.com
Projektisuunnittelija/Ovet
Mika Törölä
+358 40 183 3166 mika.torola@hermetel.com
Projektisuunnittelija// Ovet
Vesa Viita
(03) 8874 731
+358 40 026 1719
vesa.viita@hermetel.com
Työnjohto / Elementit ja ove
Markku Siira
+358 40 487 2194 markku.siira@hemtel.com
Ilmaverhot, Kylmäkonttien vuokraus
Jarmo Hiltunen
+358 40 550 9576 jarmo.hiltunen@hemtel.com
Asennustyönjohto
Eero Lehtinen
(03) 8874 734
+358 40 566 1787
eero.lahtinen@hemtel.com
Myyntiassistentti, kylmäkonttien vuokraus
Tiina Rönkkö
03 8874 751 tiina.ronkko@hemtel.com
Projektisuunnittelija
Tero Ritala
+358 40 746 5850 tero.ritala@hempel.com
Projektipäällikkö
Nooke Ylitalo
+358 40 521 6335 nooke.ylitalo@hermetel.com